6 قابلیت مخفی آیفون که تا به امروز نمی‌دانستید!

یکی از مسائلی که هر آیفون دار باید با آن آشنا باشد، ترفندهای iPhone است. در واقع هر آپدیتی که کمپانی اپل برای کاربران عرضه می‌کند قابلیت‌ و امکانات پنهان و جذابی دارد که شاید کاربران حین کار کردن با گوشی متوجه آن‌ها نشوند. کمپانی اپل با ارائه آی او اس 14 و 15 ویژگی‌ها و ترفندهای مختلفی را در آیفون قرار داد و ما در این مقاله تصمیم گرفتیم به چند ترفند آیفون به خصوص ترفندهای مربوط به iOS 15 بپردازیم. اگر دوست دارید در این باره اطلاعاتی به دست آورید، حتما این مطلب را بخوانید.

1. حذف سر و صدای مزاحم

اگر شما هم حین مکالمه صوتی و یا تصویری با دیگران دوست ندارید صدای محیط اطرافتان توسط طرف مقابل شنیده شود می‌توانید از قابلیتی که iOS 15 برای حذف نویز در اختیارتان قرار داده استفاده کنید. در این ترفند آیفون کافیست وقتی که تماس صوتی یا تصویری دارید، Control Center را باز کنید و روی آیکون بالا سمت راست Mic Mode بزنید و Voice Isolation را انتخاب کنید.

2. فیس تایم با کاربران اندرویدی

یکی از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین ترفند آیفون در iOS 15، امکان برقراری ویدیو کال از برنامه Facetime با یوزرهای اندرویدی است. برای این کار باید روی Create Link که در بالا سمت چپ صفحه فیس تایم قرار دارد، بزنید و لینک را برای افراد مورد نظرتان بفرستید تا بتوانید با آن‌ها از طریق فیس تایم ویدیو کال کنید.

3. رفرش سریع در سافاری

قبلا برای رفرش کردن صفحه مورد نظر خود در مرورگر Safari باید روی آیکون مخصوص که در سمت راست است می‌زدید اما حالا با آپدیت سیستم عامل خود به آی او اس 15 می‌توانید انگشت خود را روی صفحه به سمت بالا و سپس پایین بکشید تا دوباره بارگذاری شود.